Lekáreň pohotovosť

Podnikatelia v Šali

Kultúrne podujatia

Kino

Denné menu

Kino

Program Kina DK Šaľa: september 2017

2.-3.9.2017 (sobota, nedeľa), 17:30, MP
Veľká oriešková lúpež 2
Druhé pokračovanie úspešnej rozprávky Veľká oriešková lúpež.
Réžia: Cal Brunker, Uvádza: Forum film
Film: USA, detský, animovaný, SD
Vstupné: 4,- eur
 
2.-3.9.2017 (sobota, nedeľa) , 20:00, 12+                                      
Logan Lucky: Miliónová lúpež
Elegantní zlodeji z úspešnej Dannyho 11, 12 a 13 mali štýl, vkus, sexappeal, dobre padnúce obleky a technické vychytávky. Táto partička zlodejov je zložená z ošumelých „vidlákov“ s dlhším vedením. Jeden z nich dokonca nemá ruku, no napriek tomu majú nápad a plán, ako ukradnúť naozaj veľký balík peňazí. Komédiu LOGAN LUCKY: Miliónová lúpež natočil režisér Steven Soderbergh ako vlastnú anti-verziu k svojej slávnej „Dannyho zlodejskej trilógii“. Zlodejov zapletených do veľmi dobre premyslenej lúpeže počas veľkého automobilového závodu NASCAR hrajú Channing Tatum, Adam Driver, Daniel Craig, Katie Holmes, Seth MacFarlane, Riley Keough, Hillary Swank a Katherine Waterston.
Uvádza: Bontonfilm
Hrajú: Channing Tatum, Adam Driver, Daniel Craig, Katie Holmes, Seth MacFarlane, Riley Keough, Hillary Swank, Katherine Waterston
 Film: USA, komédia, 119 minút, ČT
Vstupné: 4,- eur
 
6.9.2017  (streda), 20:00, 15+
Temná veža
Idris Elba a Matthew McConaughey vo fantasy filme inšpirovanom rovnomennou knižnou sériou bestsellerov z pera majstra hororu Stephena Kinga. Posledný žijúci pištoľník Roland Deschain (Idris Elba) sa už roky snaží nájsť bájnu Temnú vežu, ktorá spája všetky svety a drží vesmír pohromade. O jej pád sa však usiluje temná moc- Rolandov odveký nepriateľ známy ako Muž v čiernom (Matthew McConaughey). Podarí sa pištoľníkovi zlo poraziť a ochrániť tak celú existenciu?
Réžia:  Nikolaj Arcel, Uvádza: ITA film
Hrajú: Idris Elba, Matthew McConaughey, Tom Taylor
Film: USA, scifi, fantasy, ST
Vstupné: 4,- eur
 
7.9., 14.9.2017  (štvrtok), 18:00, 15+
20.9.2017 (streda), 20:00
Čiara
Pre Adama Krajňáka, otca rodiny a hlavu organizovaného zločinu na slovensko-ukrajinskom pohraničí, začínajú rušné časy – najstaršia dcéra sa vydáva za miestneho zlodejíčka Ivora, ukrajinský partner Jona začína rebelovať a na hranici sa objavuje nový tovar v podobe narkotík. Kriminálny príbeh je situovaný do srdca slovensko ukrajinského pohraničia, kde sa pretínajú kultúry, jazyky i ľudské životy.
Réžia:  Peter Bebjak, Uvádza: Continental film
Hrajú:  Emília Vášáryová, Tomáš Maštalír, Zuzana Fialová, Milan Mikulčík, Eugen Libezňuk, Ľubomír Mindoš, Andy Hryc, Volodymyr Helyas, Alexander Piskunov, Stanislav Boklan, Kristína Kanátová, Rimma Zyubina, Makar Tikhomirov, Filip Kaňkovský, Vanesa Antovská 
Film: SVK, krimi, OR
Vstupné: 4,- eur
 
7.9.2017, 20:00,, 7+
Po strništi bos
Film Po strništi bos čerpá zo spomienok na detstvo, ktoré prežil Zdeněk Svěrák za vojny na vidieku. Svojim námetom zapadá do radu filmov Obecná škola, Kolja a Vratné lahve, v ktorých rodinná tvorivá dvojica Zdeněk a Jan Svěrákovci rozpráva o rôznych fázach života mužského protagonistu na pozadí dejinných udalostí. Osemročný Eda je vytúžené dieťa, ktoré rodičia strážia viac, ako je zdravé, pretože o jedno dieťa už prišli. Jeho rodina je nútená presťahovať sa z Prahy k príbuzným na vidiek. Malé mesto, kde chlapec doteraz trávil len prázdniny, sa tak na čas stane jeho domovom. Rozmery vojnového konfliktu, ktorý rodine obrátil život naruby, vníma chlapec milosrdnou detskou optikou, ktorá ponúka hlavne priestor pre tajuplné dobrodružstvá. Eda tak nachádza cestu nielen k miestnej chlapčenskej partii, v ktorej musí obhájiť svoje miesto, ale aj k nečakaným rodinným tajomstvám a k vlastnej odvahe.
Réžia: Jan Svěrák, Uvádza: Forum film
Hrajú: Ondřej Vetchý (tatínek), Tereza Voříšková (maminka), Jan Tříska (děda), Alois Grec (Eda), Viera Pavlíková (babička), Oldřich Kaiser (Vlk)
Film: CZE, DNK, SVK, dráma, ČV
Vstupné: 4,- eur
 
8.-9.9.2017  (piatok, sobota), 17:30, MP
Hurvínek a kúzelné múzeum
Legendárny hrdinovia, ktorých dobre poznáte, prichádzajú v animovanej komédii pre celú rodinu. Filmový príbeh Hurvínek a kúzelné múzeum ponúka úplne nové dobrodružstvo. Pán Spejbl pracuje ako strážca Múzea bábok, ktorému hrozí zbúranie. Hurvínek opäť nepočúva a podarí sa mu preniknúť do uzavretých priestorov múzea, kde objaví svet, skrytý pred zrakmi návštevníkov. A práve v podzemí je ukryté nielen tajomstvo čarovného múzea, ale aj kľúč k jeho záchrane. Hurvínka čaká najväčšie dobrodružstvo v živote, pri ktorom musí preukázať chytrosť, šikovnosť, odvahu a zmysel pre priateľstvo, aby zachránil 'taťuldu', ale aj kúzelné múzeum a celé mesto spod nadvlády zločineckého Pána bábok.
Réžia:  Martin Kotík, Inna Jevlannikova, Uvádza: Cinemart
Film: BEL, CZE, RUS, rodinný, animovaný, detský, 85 min., SD
Vstupné: 4,- eur
 
8.-9.-10.9. a 21.9.2017  (piatok, sobota, nedeľa, štvrtok), 20:00, 15+
TO
Ak si nespomenieš, neprežiješ. Ak si spomenieš, zomrieš.
Derry nie je obyčajným americkým malomestom. Pod jeho povrchom spí prastaré zlo. Vždy keď sa prebudí, na niekoľko rokov rozpúta v Derry a okolí smršť neopísateľných hrôz. Strašná sila, ktorú možno nazvať len TO, ovláda obyvateľov, vraždí nevinné deti a zdá sa, že ju neuspokojí nič okrem najvyššej obete. Kto ju prinesie tentoraz? Keď v meste začnú miznúť deti, skupinka siedmich priateľov sa rozhodne pátrať na vlastnú päsť a čeliť strachu a zlu stelesnenom záhadným klaunom... Film je nakrútený podľa rovnomenného románu majstra hororovej literatúry Stephena Kinga.
Réžia:  Andrés Muschietti, Uvádza: Continental film
Hrajú:  Bill Skarsgård, Finn Wolfhard, Javier Botet, Sophia Lillis, Jaeden Lieberher, Nicholas Hamilton a ďalší.
Film: USA, horor, 134 minút, ST
Vstupné: 4,- eur
 
10.9. a 29.9.2017  (nedeľa, piatok), 17:30, MP
Emoji film
Mesto Textopolis sa nachádza v četovacej aplikácii a obývajú ho Smajlíci. Ich životný cieľ je jednoduchý - chcú byť vyvolení a použití majiteľom telefónu pri ďalšej konverzácii. Energický Gene sa však od ostatných Smajlíkov líši. Narodil sa s množstvom emócií, čo mu komplikuje život. Rozhodne sa preto stať sa normálnym a s pomocou svojho najlepšieho priateľa Hi-5 a známej hackerky Jailbreak sa vydáva na cestu ostatnými aplikáciami v telefóne, aby objavil kód, ktorý by ho "opravil." Celý telefón však čelí veľkej hrozbe a jeho záchrana padá na plecia práve tejto zvláštnej trojice.
RéžiaAnthony Leondis, Uvádza: ITA film
Hrajú: T.J. Miller, James Corden, Ilana Glazer, Steven Wright
Film: USA, animovaný, SD
Vstupné: 4,- eur
 
13.9.2017  (streda), 20:00, 15+
Out + žltá
Ágoston, rodinne založený päťdesiatnik, sa vydá na cestu po východnej Európe v zúfalej snahe nájsť si prácu a splniť si sen – chytiť veľkú rybu. Cesta ho posúva stále hlbšie do mora bizarných udalostí a stretnutí.
Réžia: György Kristóf, Uvádza: ASFK
Hrajú: Sándor Terhes, Éva Bandor, Judit Bárdos, Ieva Norvele
Film: CZE, HUN, SVK, dráma, 88 minút, ST
Vstupné: 3,-/2,-  člen FK
 
14.-15.9.2017  (štvrtok, piatok), 20:00, 12+
Ktorý je ten pravý?
Život rozvedenej single mamy v najlepších rokoch (Reese Witherspoon) naberie na obrátkach, keď sa k nej prisťahujú traja mladí muži.
Réžia: Hallie Meyers-Shyer, Uvádza: Bontonfilm
Hrajú:  Reese Witherspoon, Lake Bell, Michael Sheen, Nat Wolff, Candice Bergen, Lola Flanery, Michael Cyril Creighton, P.J. Byrne, Eden Grace Redfield
Film: USA, romantický, komédia, 120 minút, ČT
Vstupné: 4,- eur
 
15.-16.-17.9.2017  (piatok, sobota, nedeľa), 17:30, MP
Malý Yeti
Teenager Adam nemá veľa kamarátov a väčšinu svojho času trávi pátraním po svojom otcovi, ktorý sa stratil za záhadných okolností. Na svoje obrovské prekvapenie zistí, že ním nie je nikto iný, ako legendárny Yeti! Celé roky sa ukrýval v hlbokom lese, aby uchránil seba a svoju rodinu pred ľuďmi, ktorí ho chceli využiť na vedecké pokusy kvôli jeho špeciálnej DNA. Adam sa postupne začína s otcom zbližovať a prichádza na to, že po ňom zdedil neuveriteľné schopnosti. Lenže už sa o tom dozvedeli aj iní – nechali Adama sledovať a on ich nevedomky priviedol až k otcovi. Musia im uniknúť, a preto sa vydajú na dobrodružnú záchrannú výpravu.
Réžia: Jeremy Degruson, Ben Stassen , Uvádza: Forum film
Film: BEL, FRA, animovaný, 92 minút, SD
Vstupné: 4,- eur
 
16.-17.9.2017  (sobota, nedeľa), 20:00, 15+
Americký zabijak
Príbeh elitného agenta Mitcha Rappa, ktorý je nasadený do boja proti terorizmu. Nakrútené podľa knižného bestselleru.
Uvádza: Forum film
Hrajú: Michael Keaton, Dylan O'Brien, Taylor Kitsch, Scott Adkins, David Suchet
Film: USA, akcia, triler, ST
Vstupné: 4,- eur
 
22.-23.-24.9.2017  (piatok, sobota, nedeľa), 17:30, MP
Lego ninjago vo filme
Objav svoj vnútorný pokoj.
Réžia: Charlie Bean, Paul Fisher , Uvádza: Continental film
Film: USA, animovaný, akčný, dobrodružný, 97 minút, SD
Vstupné: 4,- eur
 
22.-23.-24.9.2017  (piatok, sobota, nedeľa), 20:00, 12+
Kingsman: Zlatý kruh
Svet Kingsmanov sa prvý krát predstavil vo filme Kingsman: Tajná služba ako nezávislá, medzinárodná, špionážna agentúra pracujúca v hlbokom utajení, a ktorej cieľom je bezpečný svet. V ďalšom pokračovaní Kingsman: Zlatý kruh čelia naši hrdinovia novým výzvam. Centrála Kingsmanov je zničená a celý svet sa stáva rukojemníkom. Kingsmanov čakajú nové úlohy aj prekážky. Spoja sa so spriatelenou americkou špionážnou organizáciou Statesman. Obidve agentúry musia spoločnými silami poraziť nebezpečného nepriateľa a zachrániť tak svet.
Réžia: Matthew Vaughn, Uvádza: Cinemart
Hrajú: Colin Firth, Julianne Moore, Taron Egerton, Mark Strong, Halle Berry, Sir Elton John, Channing Tatum, Jeff Bridges
Film: USA, akcia, komédia, dobrodružný, ST
Vstupné: 4,- eur
 
27.9.2017 (streda), 20:00, 15+
Fk: Klient
Emad a Rana sú manželia a zároveň herci v amatérskom divadle, kde práve skúšajú adaptáciu hry Arthura Millera Smrť obchodného cestujúceho. Kvôli statike budovy sa musia presťahovať do nového bytu. Až príliš neskoro zistia, že predchádzajúca nájomníčka bola prostitútka a do bytu neustále chodili v noci jej klienti. Rana raz v noci otvorí dvere, pri ktorých niekto zvoní mysliac si, že je to jej manžel. Avšak nie je. Tragické udalosti majú dopad nielen na manželstvo, ale aj na skúšanie divadelnej hry.
Réžia: Asghar Farhadi, Uvádza: ASFK
Film: FRA, IRN, dráma, 125 minút, ČT
Vstupné: 3,- /2,-  člen FK
 
28.9.2017  (štvrtok), 20:00, 12+
Záhradníctvo: Dezertér
Druhá kapitola rodinnej kroniky Záhradníctvo sa odohráva na pozadí prevratných udalostí v rokoch 1947-1953. Hlavnou postavou je majiteľ noblesného kaderníckeho salónu Valentino v centre Prahy Otto Bock (Jiří Macháček) a jeho rodina, ktorú tu zamestnáva. Podnik je zmyslom a naplnením jeho života, po všetkých vojnových útrapách sa sem vracia ako uznávaný šéf so svojou manželkou Elou (Gabriela Loptová) a jej sestrami Bedřiškou (Klára Melíšková) a Vilmou (Anna Geislerová). Sestry spoločne prežili vojnu a nemeckú okupáciu a starali sa o malé deti svojich manželov, ktorí boli zatknutí za protinacistický odboj. Teraz všetci s ohromným úsilím realizujú svoj sen, lenže prichádza zlom po februárovom komunistickom puči. Ottova firma je vyvlastnená štátom a jemu sa druhýkrát v živote rozpadá svet. Tentoraz sú však dôsledky otrasu pre neho i pre jeho rodinu fatálne ...
Réžia: Jan Hřebejk, Uvádza: Forum film
Hrajú: Jiří Macháček, Gabriela Míčová, Aňa Geislerová, Martin Finger, Klára Melíšková, Karel Dobrý, David Novotný, Lenka Krobotová, Sabina Remundová
Film: CZE, SVK, dráma, príbeh zo života, 120 minút, OR
Vstupné: 4,- eur
 
29.9.2017  (piatok), 20:00, 15+
Hráči so smrťou
V mysterióznom thrilleri sa skupina študentov medicíny snaží dostať odpoveď na otázku, či existuje život po smrti. Opakovane sa dostávajú do stavu klinickej smrti, no stále nebezpečnejšie experimenty si na každom z nich vyberú svoju daň.
Réžia: Niels Arden Oplev, Uvádza: ITA film
Hrajú: Nina Dobrev, Ellen Page, Kiefer Sutherland, Diego Luna, Kiersey Clemons
Film: USA, horor, sci-fi, ST
Vstupné: 4,- eur
 
30.9.2017  (štvrtok), 13:00                                                  
Kinofest šaľa 2017
Súťaž mladých slovenských filmárov.
Program:
Prehliadka súťažných filmov
Čiara (slovenský film)
Učiteľka (slovenský film)
Beseda s tvorcami filmov
Filmový kvíz Petra Konečného
Vyhodnotenie a ocenenie súťažných filmov
Vstupné: 4,-  na celý program festivalu
 
Zdroj: MsKS Šaľa

Anketa

Aký typ kultúrnych podujatí navštevujete v Šali?