Lekáreň pohotovosť

Podnikatelia v Šali

Kultúrne podujatia

Kino

Denné menu

Spravodajstvo

Kandidátku na primátorku prepustili z úradu aj s jej tromi kamarátkami

Publikované Sala Online, 28.11.2022 - 17:44

Kandidátku na primátorku prepustili z úradu aj s jej tromi kamarátkami

Anita Petkovová pracuje na Mestskom úrade v Šali vyše 30 rokov. V ostatných komunálnych voľbách kandidovala za primátorku mesta Šaľa. Skončila druhá, post primátora obhájil Jozef Belický.
 
Belický svoj primátorský sľub zložil vo štvrtok, 24. novembra. Deň po tom, čo sa ujal svojej funkcie, oznámil zrušenie pracovných miest štyrom zamestnancom mestského úradu – Anite Petkovovej a trom jej blízkym kolegyniam, s ktorými je kamarátka aj v súkromí.
 
„Vztýčený prostredník ukázal v piatok “nezávislý” primátor Belický všetkým zamestnancom mesta. Odkaz je jasný: Nemáte právo kandidovať proti mne, lebo ja som mesto, ja som Šaľa! Po 30 rokoch som dostala výpoveď, lebo moje miesto je podľa Belického nepotrebné. Poplatky sa budú vyberať asi samé. Lebo podľa primátora je hlavná pokladňa v klientskom centre MsÚ zbytočná,“ vyjadrila sa Anita Petkovová verejne na sociálnej sieti.
 
Ako na záver statusu doplnila – „Je mi ľúto mojich kolegýň, ale som presvedčená, že tento Belického autoritársky krok je novým začiatkom a odrazovým mostíkom pre naše mesto. Nechajme sa prekvapiť a držme si palce.,“
 
Časť vyjadrenia Anity Petkovovej. Celé znenie nájdete na konci článku. 
 
Oficiálnym dôvodom zrušenia jej pracovného miesta sú organizačné zmeny z dôvodu šetrenia. Ide pri tom o pozíciu pokladne v klientskom centre.
 
„Rozhodnutím zamestnávateľa č. 1/2022 o organizačných zmenách zo dňa 21.11.2022, týkajúcich sa organizačnej zmeny na Mestskom úrade Šaľa, Oddelenia ekonomiky a podnikania bola funkcia referent pokladne  (SPM č. 69)  z dôvodu hospodárnosti zrušená, kde ste boli organizačne zaradená.“ Znie oficiálny dôvod doručený Anite Petkovovej, podpísaný primátorom mesta Jozefom Belickým.
 
 
O stanovisko sme požiadali aj kompetentných na mestskom úrade. Pýtali sme sa aj, akým spôsobom bude zabezpečený chod klientskeho centra, keďže zrušené miesta sa dotýkajú práve jeho.
 
Odpoveď sme zaslali piatok, 25. novembra v popoludňajśích hodínách. Odpoveď sme doteraz nedostali.
 
 
 
BELICKÝ MA VYHODIL PO 30 ROKOCH, PADÁKA DOSTALI ĎALŠIE TRI MOJE KOLEGYNE - KAMARÁTKY
 
Vztýčený prostredník ukázal v piatok “nezávislý” primátor Belický všetkým zamestnancom mesta. Odkaz je jasný: Nemáte právo kandidovať proti mne, lebo ja som mesto, ja som Šaľa!
 
Po 30 rokoch som dostala výpoveď, lebo moje miesto je podľa Belického nepotrebné. Poplatky sa budú vyberať asi samé. Lebo podľa primátora je hlavná pokladňa v klientskom centre MsÚ zbytočná.
 
Nemôžem povedať, že som takéto chrapúnstvo od neho nečakala. Po voľbách sa na porade vyjadril, že kto chcel zmenu, bude ju mať. Ľudia si ma chodili obzerať na úrad, či ešte mám stoličku. Lebo v meste sa už deň po voľbách šuškalo, že sa ma zbaví veľmi rýchlo.
 
KOMUNISTICKÝ KÁDER
 
Belický zašiel ešte ďalej a vyhodil moje tri kolegyne. Moje kamarátky. Som presvedčená, že ak by ho volili, tak by k ničomu nedošlo. Dve z nich sú samoživiteľky. Zaujíma to niekoho? Čím sa previnili?
 
Týmto svojím krokom by bez pochýb zapadol do bývalého Ústredného výboru, kde boli čistky prirodzenou súčasťou svojej doby. Jeden primátor, jeden názor, jeden smer!
 
MESTO MUSÍ ŠETRIŤ NA NOVÝ BELICKÉHO PLAT
 
Belického schizofrenické správanie sa prejavilo už v prvé dni jeho primátorovania. Na ustanovujúcom zastupiteľstve boli poslanci MsZ oboznámení s výškou jeho platu, samozrejme navýšený o 50%.
 
Prilepší si o vyše 5 800 € mesačne… neviem či premiér našej krajiny toľko vôbec zarobí. A na druhý deň moje kolegyne vyhodil, lebo podľa neho mesto musí šetriť peniaze. Stačí Vám to?
 
Plat schválený, čistky vybavené, kurz nabral ten správny smer.
 
ŠAĽA, MESTO ZÁZRAKOV
 
Belický týmto svojim krokom nasmeroval Šaľu na zoznam unikátnych miest, lebo pochybujem, že sa na Slovensku nájde mesto, kde víťazný kandidát vyhodil radových zamestnancov s iným názorom.
 
Zamestnancov, ktorí dlhé desaťročia poctivo pracovali pre občanov nášho mesta, avšak nikdy nelobovali za Belického biznis. A to asi bolo z jeho pohľadu veľké zlyhanie.
 
Je mi ľúto mojich kolegýň, ale som presvedčená, že tento Belického autoritársky krok je novým začiatkom a odrazovým mostíkom pre naše mesto. Nechajme sa prekvapiť a držme si palce.

Diskusia k článku

Do diskusie zatiaľ neboli pridané žiadne príspevky.

Na pridanie nového príspevku musíte byť zaregistrovaný a prihlásený.Radíme

Pošty budú počas vianočných a novoročných sviatkov zatvorené

Publikované Sala Online, 22.12.2022 - 18:44Pošty budú počas vianočných a novoročných sviatkov zatvorené

Pobočky Slovenskej pošty budú počas vianočných a novoročných sviatkov zatvorené.    Slovenská pošta nebude svoje služby ...

Hygienici radia: Spotrebu energie znižujte s ohľadom na vaše zdravie

Publikované Sala Online, 26.11.2022 - 18:01

Úrad verejného zdravotníctva SR prináša odporúčania, ktoré obyvateľom počas šetrenia energie pri vykurovaní a ohreve vody zabezpečia zdraviu adekvátny tepelný k...

Spotrebitelia by mali byť obozretní aj počas výpredajov typu Black Friday

Publikované Sala Online, 25.11.2022 - 16:32

Spotrebitelia by mali byť obozretní aj počas výpredajov známych pod názvom Black Friday, ako aj počas Cyber Monday, ktorý nasleduje krátko po nich a je zameraný...


Zobraziť všetky články →

SalaOnline pre ženy

Víkendový kinotip: SLÚŽKA režisérky Mariany Čengel Solčanskej

Publikované Sala Online, 03.02.2023 - 19:38Víkendový kinotip: SLÚŽKA režisérky Mariany Čengel Solčanskej

Do kín prišla nová slovenská historická dráma SLÚŽKA od úspešnej slovenskej režisérky Mariany Čengel Solčanskej. Film je inšpirova...

Mikuláš príde 4. aj 6. decembra

Publikované Sala Online, 03.12.2022 - 19:34

V nedeľu, 4. decembra, zavíta Mikuláś na pešiu zónu v Šali i do mestskej časti Veča.[...

Mamičky vyrobili vence, Šaľania kúpou podporia materské centrum

Publikované Sala Online, 26.11.2022 - 13:26

Mamičky z materského centra aj tento rok vyrábali adventné vence. Šaľania ich kúpou podporia matersk...


Zobraziť všetky články →

Odporúčame

Radnica chce poznať váš názor

Publikované Sala Online, 17.01.2023 - 19:26Radnica chce poznať váš názor

Ste spokojní so životom v Šali? Alebo práve naopak vám niečo chýba a mali by ste podnety čo vylepšiť?   Šalianska r...

Cez víkend sa opäť upratuje

Publikované Sala Online, 05.10.2022 - 20:20

Prvá etapa jesenného upratovania už prebehla, veľkoobjemové kontajnery budú cez víkend rozmiestnené ...

Galantská nemocnica vyzýva ľudí k darcovstvu

Publikované Sala Online, 22.07.2022 - 17:38

Darcov krvi je počas letných mesiacov menej. S nedostatkom zásob krvi aktuálne zápasí galantská nemo...


Zobraziť všetky články →


Anketa

Čo považujete za najväčší nedostatok predstaničného priestoru?