Lekáreň pohotovosť

Podnikatelia v Šali

Kultúrne podujatia

Kino

Denné menu

V skratke

Žrebovali sme výhercu knihy Mengeleho dievča

Publikované Sala Online, 12.10.2017 - 16:30

Žrebovali sme výhercu knihy Mengeleho dievča

Nedávnom sa v šalianskej knižnici konala beseda s Veronikou Homolovou Tóthovou – autorkou úspešnej knihy Mengeleho dievča. Kniha rozpráva silný príbeh Slovenky – Violy Stern Fischerovej, ktorá prežila štyri koncentračné tábory, pokusy Anjela smrti a únik spod pazúrov nacistov…Táto kniha zaznamenáva jej osud i osudy iných ľudí, ktoré by nemali upadnúť do zabudnutia. Viola Fischerová po dlhých rokoch zverila svoje spomienky reportérke Veronike Homolovej Tóthovej. Z knihy sa stal v krátkej dobe bestseller.
 
 
Aj vďaka tejto knihe a tomuto príbehu si opäť môžeme pripomenúť dobu, ktorá priniesla toľko zverstiev a krutostí. Práve úlohou dnešného dňa je budovať historické povedomie o tom, ako ľahko sa pomocou propagandy dá v ľuďoch potlačiť základná ľudská empatia.
 
Knihu Mengeleho dievča by sme radi podarovali aj jednému nášmu čitateľovi, ako malý prejav našej snahy prispieť k potláčaniu nenávistných reakcií v našej spoločnosti.
 
Podmienky boli jednoduché. Stačilo do komentu k príslušnému statusu na facebooku napísať odpoveď na otázku, kde sa konala beseda s autorkou knihy Mengeleho dievča.
 
Výherkyňou knihy Mengeleho dievča sa stáva Eva Kollárová. Gratulujeme.

Diskusia k článku

Do diskusie zatiaľ neboli pridané žiadne príspevky.

Na pridanie nového príspevku musíte byť zaregistrovaný a prihlásený.Anketa

Aký typ kultúrnych podujatí navštevujete v Šali?