Lekáreň pohotovosť

Podnikatelia v Šali

Kultúrne podujatia

Kino

Denné menu

Udalosti

Október bude v Šali patriť ruskému baletnému súboru St. Petersburg balet

Publikované Sala Online, 09.10.2017 - 19:23

Október bude v Šali patriť ruskému baletnému súboru St. Petersburg balet

Divadelná sezóna je v plnom prúde už aj v Šali.  Predstavenia rôznych žánrov neobchádzajú ani Šaľu.
 
Prvou divadelnou lahôdkou bola v našom meste komédia s názvom O láske. Do Šale zavítali také herecké hviezdy ako Karol Roden a Jana Krausová.
 
Október bude v Šali patriť najslávnejšiemu a kritikmi najoceňovanejšiemu originálu St. Peteburg balet. Ruský baletný súbor St. Petersburg balet, ktorý tvorí 45 členov, konečne zavíta do slovenských miest a obcí v rámci svojho európskeho turné. Predstavia svoje najznámejšie dielo Labutie jazero v pôvodnej verzii. St. Petersburg balet existuje už 27 rokov a odohral tisíce vystúpení po celom svete. Dostali sa na špičku medzi baletnými súbormi. Súbor sa v takomto veľkom zložení predstaví po prvý krát na Slovensku. Labutie jazero je z klasického repertoáru jednoznačne najslávnejší balet, milujú ho diváci po celom svete. Baletné choreografie na nesmrteľnú hudbu P.I.Čajkovského nenechajú chladného ani jedného diváka. Rozprávkový príbeh o labutej princezne Odette a princovi Siegfriedovi, plný kúziel, ktoré im zamiešajú osudy. Je to príbeh o súboji dobra a zla . Dobro samozrejme zvíťazí.
 
Klasický balet Labutie jazero v jedinečnom podaní St.Peterburg balet si budete môcť v Šali pozrieť 13. októbra. Vstupné je od 25 – 35,- eur. Vstupenky kúpite cez webstránku MsKS alebo priamo v pokladni DK Šaľa.

Diskusia k článku

Do diskusie zatiaľ neboli pridané žiadne príspevky.

Na pridanie nového príspevku musíte byť zaregistrovaný a prihlásený.Anketa

Aký typ kultúrnych podujatí navštevujete v Šali?