Lekáreň pohotovosť

Podnikatelia v Šali

Kultúrne podujatia

Kino

Denné menu

Spravodajstvo

Ako pracovali mestskí poslanci za ostatné štyri roky?

Publikované Sala Online, 21.10.2018 - 18:03

Ako pracovali mestskí poslanci za ostatné štyri roky?

Bude mestská doprava chodiť raz za hodinu alebo každých 20 minút? Budú sa predávať mestské pozemky za trhové ceny alebo za cenu, ktorú si poslanci vycucajú z prsta? Má mať mesto technické služby alebo tieto služby majú vykonávať externé služby, ktoré sú lacnejšie, ale často je nižšia aj kvalita práce? Bol poslanec, ktorého ste pred 4 rokmi zvolili vašim hlasom alebo štyri roky tíško presedel?
 
Väčšina ľudí, dokonca aj väčšina voličov, ktorí idú voliť v komunálnych voľbách má minimálne informácie ako zvolení poslanci pracovali a hlasovali. Kandidáti, ktorí sedeli v mestskom zastupiteľstve by mali byť opätovne (nez)volení na základe svojej práce a nie na základe toho či je niekto lekár, záhradkár, dobrý sused alebo brigádnik. Z doterajších 21 poslancov opätovne kandiduje až 18, s výnimkou poslancov Angelova, Veresovej a Vicenu. Prvá časť hodnotenia práce mestského zastupiteľstva prináša informácie o účasti na hlasovaniach, poslaneckých návrhoch, odmenách ako aj o počte rokov vo funkcii mestského poslanca.
 
Jozef Grell a Ivan Kováč sú poslancami už od prvých demokratických volieb v roku 1990, teda už 28 rokov, za nimi nasleduje poslanec Štefan Bartošovič, ktorý je v zastupiteľstve už 20 rokov. Naopak, až 12 poslancov bolo pred štyrmi rokmi zvolenými po prvý krát.
 
Najviac poslaneckých návrhov, o ktorých sa aj hlasovalo, podal poslanec Morávek (14), na ním nasledujú poslanci Angelov (13) a Peter Andráši (10). Najviac poslaneckých návrhov schválilo zastupiteľstvo  J. Morávkovi. Naopak, počas štyroch rokov žiadny poslanecký návrh nepodala trojica poslancov Gabriela Lacková, Ivan Kováč a Marek Molnár.
 
Takmer všetkých hlasovaní sa zúčastnila trojica Róbert Andráši (účasť 98,9%), M. Rehák (98,8%) a Peter Andráši (97,1%). Naopak najnižšiu účasť na hlasovaniach (ak poslanec nebol prítomný alebo nehlasoval) má trojica Š. Bartošovič (59,4%), M. Verešová (67,1%) a V. Vicena (71,4%).
 
Čo sa týka odmien volených funkcionárov(do 30.6.2018) tak najviac ide na plat primátora mesta J. Belického s platom cca 4100 euro mesačne (celkovo 144645 € od nástupu do funkcie vrátane odmien) a pre zástupkyňu primátora a mestskú poslankyňu D. Lehocká s platom cca 950 euro (celkovo 42335 € vrátane odmien). Z „bežných“ poslancov si najviac prilepšil J. Morávek s odmenami vo výške viac ako 7 700€, naopak Š. Bartošovič nedostal žiadne odmeny.

V nasledujúce časti nájdete informácie o poslancoch v jednotlivých volebných obvodoch. V druhej časti, ako poslanci hlasovali, sa pozrieme na hlasovania jednotlivých poslancov o otázkach, ako sú predaj pozemkov, MHD, technické služby a podobne.
 
Peter Plenta
 
 
 
 
 
 

Diskusia k článku

Do diskusie zatiaľ neboli pridané žiadne príspevky.

Na pridanie nového príspevku musíte byť zaregistrovaný a prihlásený.Radíme

Polícia posilnila hliadky

Publikované Sala Online, 31.10.2018 - 20:01Polícia posilnila hliadky

Polícia zintenzívnila výkon služby a to nielen v cestnej premávke, ale aj v okolí cintorínov a na frekventovaných m...

V utorok nemusia byť obchody zo zákona zatvorené, niektoré upravili otváracie hodiny

Publikované Sala Online, 29.10.2018 - 18:53

Obchody na Slovensku nemusia byť v utorok, 30. októbra, počas mimoriadneho štátneho sviatku zo zákona zatvorené. Niektoré prevádzky však aj napriek tomu za...

Dokedy vám vyvezú bioodpad?

Publikované Sala Online, 24.10.2018 - 20:21

Pravidelný zber bioodpadu sa začal v marci, odvážať sa bude až do konca novembra. Ak bude počasie záhradkárom priať, zaradíme aj ďalšie zberné termíny...


Zobraziť všetky články →

SalaOnline pre ženy

Začali sa jesenné prázdniny, v niektorých školách sa neučilo už v pondelok

Publikované Sala Online, 31.10.2018 - 18:45Začali sa jesenné prázdniny, v niektorých školách sa neučilo už v pondelok

Školákom sa dnes začali jesenné prázdniny.  Do lavíc sa opäť vrátia v pondelok, 5. novembra. Viaceré školy mali svoje ...

Niekoľko tipov ako neplytvať potravinami

Publikované Sala Online, 21.10.2018 - 17:45

Denne vyhodí každý obyvateľ Slovenska takmer pol kila potravín.   Na celom svete sa vyhodí každ...

Ochráňte svojho škôlkara

Publikované Sala Online, 06.09.2018 - 19:51

Najúčinnejšou prevenciou voči chorobám v škôlkach je dodržiavanie hygienických návykov, očkovan...


Zobraziť všetky články →

Odporúčame

Obľúbení herci a zabávači - ŠOKO, PUCHO a STAŠKO zaimprovizujú v Šali

Publikované Sala Online, 26.09.2018 - 20:58

Traja skvelí herci, komici a zabávači -  Juraj "Šoko" Tabaček, Lukáš "Pucho" Púchovský a Stano Staško miera do Šale, aby...

Juraj „Šoko“ Tabaček, Lukáš „Pucho“ Puchovský a Stano Staško sa predvedú v divadelnej improvizácii. Vyhrajte dve vstupenky originálnu smršť humoru v podaní 3T – Tri tvorivé tvory.

Publikované Sala Online, 07.09.2018 - 20:18

Originálna smršť okamžitého humoru od troch tvorivých tvorov zo Žiliny. Tri tvorivé tvory – 3T alias...

S čipovou kartou ušetríte

Publikované Sala Online, 05.09.2018 - 16:08

Rodiny žiakov základných a študentov stredných škôl môžu vďaka čipovým kartám ARRIVA Nové Zámky...


Zobraziť všetky články →


Anketa

Obľúbené kúpaliská Šaľanov. Ktoré je to vaše?Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Súhlasím Viac informácií