Lekáreň pohotovosť

Podnikatelia v Šali

Kultúrne podujatia

Kino

Denné menu

Kultúra

V novembri rozprávky Včielka Maja aj Tučniaci z Madagaskaru

Publikované Sala Online, 16.10.2014 - 12:09

V novembri nás čaká aj v šalianskom kine viacero filmových noviniek. Potešia sa aj tí najmenší, do kín prichádzajú totiž dve nové animované rozprávky - Včielka maja a Tučniaci z madagaskaru.

 

Pozrite si program Kina DK Šaľa na november:

 

01. -  02. 11. 2014, (sobota - nedeľa),18.00 h                                               

NEBO NIE JE VÝMYSEL

Skutočný príbeh štvorročného Coltona, ktorý po ťažkej operácii tvrdí, že bol v nebi, zatiaľ čo lekári bojovali o jeho život. Svoju neuveriteľnú cestu do neba a naspäť opisuje s detskou úprimnosťou a čo viac, hovorí o veciach, ktoré sa udiali dávno pred jeho narodením. Coltonovi rodičia považujú synove slová spočiatku za výmysel, no postupne sa ich viera v Boha zmení na presvedčenie, že kráľovstvo nebeské naozaj existuje...

Réžia: Randall Wallance, (Heaven Is For Real), uvádza ITA Film

Hrajú: Greg Kinnear, Kelly Reilly, Connor Corum

Film: USA// dráma, 99 min., ST

vstupné: 4,- EUR

 

 

01. - 02. 11. 2014  (sobota - nedeľa),  20.00 h, MP 15                     

JOHN WICK

Keanu Reeves a Willem Dafoe v akčnom filme, kde sa rúbe les a vo veľkom lietajú triesky. A ktorý prináša čistú radosť zo štýlovej akčnej jazdy, aká v kine dlho nebola. Obaja sú nájomní zabijaci, starí a dobrí priatelia, a teraz sa postavia proti sebe. Hovorí sa: „Nedráždi hada bosou nohou“. John Wick je zabijak na odpočinku, presne ten typ chlapíka, ktorému je lepšie sa vyhnúť. Vlámať sa mu do domu, ukradnúť mu auto a zabiť milovaného psa, to sa jednoducho nemalo stať.

Réžia: Chad Stahelski, (John Wick), uvádza Bonton Film

Hrajú: Keanu Reeves, Willem Dafoe, Jason Isaacs

Film: USA// akčný, 96 min., ČT

vstupné: 4,- EUR

 

06. - 07. 11. 2014   (štvrtok - piatok), 20.00 h, MP 12                   

ČO SME KOMU UROBILI?

Na živote je kráse to, že sa v ňom nedá nič dopredu naplánovať. Napríklad Verneuilovci si boli istí tým, že sa ich štyri nádherné a inteligentné dcéry vydajú za výnimočných mužov. A výsledok? Tým je kúzelná francúzska komédia Čo sme komu urobili?, ktorou tvorcovia zo zeme galského kohúta dokázali vyvolať rovnako nadšené reakcie, ako nasledovali po fenomenálnych Nedotknuteľných v roku 2011.

Réžia: Lasse Hallström, (Qu´est-ce qu´on a fait au Bon Dieu?), uvádza Barracuda Movie

Hrajú: Christian Clavier, Chantal Lauby, Ary Abittan

Film: Francúzsko// komédia, 97 min., ČT

vstupné: 4,- EUR

 

 

08. - 09. 11. 2014 (sobota - nedeľa), 18.00 h, MP                                     

VČIELKA MAJA

Maja, Vilko, Flip a všetci ich kamaráti sú späť! A s nimi nové príbehy, plné priateľstva, zvedavosti, kúziel, kreativity a pozitívnych hodnôt…Do kín prichádza moderné „omladenie“ všetkým dobre známej klasickej značky VČIELKA MAJA.

Réžia: Alexs Stadermann, (Maya Bee), uvádza Intersonic

Film: Nemecko // animovaná rozprávka, 88 min., SD

vstupné: 4,- EUR

 

 

08. - 09. 11. 2014   (sobota - nedeľa), 20.00 h, MP 12

INTERSTELLAR

Náš čas na Zemi sa chýli ku koncu. Tím výskumníkov sa odhodlá na najodvážnejšiu misiu v histórii ľudstva: vycestuje z našej galaxie a ich cieľom bude zistiť, či má ľudstvo budúcnosť medzi hviezdami. Oceňovaný režisér Christopher Nolan (Trilógia Temný rytier, Počiatok) prichádza s ďalším prelomovým filmom.

Réžia: John R. Leonetti, (Interstellar), uvádza Continental Film

Hrajú: Matthew McConaughey, Anne Hathaway, William Devane

Film: USA // dráma, sci-fi, 169 min., ST

vstupné: 4,- EUR

 

12. 11. 2014 (streda), 20.00 h, MP 15

FILMOVÝ KLUB – BIELY BOH

Fascinujúci príbeh je postavený na silnom, univerzálnom príbehu a tiež na výnimočnej režijnej práci, nielen s ľudskými, ale najmä so zvieracími hercami. Je modernou verziou Lassie a hlavnou hrdinkou filmu je tentoraz sučka Hagen. Patrí malej Lilly, ktorá sa dostane do starostlivosti otca a ten psa po nových vládnych opatreniach jednoducho vyhodí na ulicu.

Réžia: Kornél Mundruczó, (Fehér isten), uvádza ASFK

Hrajú: Zsófia Psotta, Sándor Zsótér, Lili Horváth a ďalší.

Film: Maďarsko / Nemecko / Švédsko // dráma, 119 min., ČT

vstupné: 3/2,- EUR

 

 

13. - 14. 11. 2014 (štvrtok - piatok), 20.00 h, MP 12

ROZPRÁVKAR

Príbeh muža medzi dvomi ženami, príbeh o vášni, túžbe, podvode, klamstve a večnom odpustení. Vzhľadom k tomu, že pôvodná kniha Barbary Nesvadbovej pracovala predovšetkým s emotívnou rovinou, pre film bolo nutné nájsť nosný príbeh.

Réžia: Vladimír Michálek, (Pohádkář), uvádza Continental Film

Hrajú: Jiří Macháček, Aňa Geislerová, Eva Herzigová

Film: ČR// dráma, OV

vstupné: 4,- EUR

 

 

15. - 16. 11. 2014     (sobota - nedeľa), 20.00 h, MP 18

JESSABELLE

Jessie po tragickej nehode príde o snúbenca a sama zostane ochrnutá. Aby našla pokoj, nasťahuje sa do starobylého domu v Louisiane, ktorý kedysi patril jej otcovi. Čoskoro sa tam však začnú diať podivné veci. Jessie nájde záhadný odkaz od svojej matky, ktorá zomrela pred mnohými rokmi. Čoskoro pochopí, že tento dom je už dávno obývaný aj nejakou inou bytosťou.

Réžia: Kevin Greutert, (Jessabelle), uvádza Forum Film

Hrajú: Sarah Snook, Mark Webber, Joelle Carter

Film: USA// horor, 89 min., ČT

vstupné: 4,- EUR

 

 

19. 11. 2014 (streda), 20.00 h,  MP 12

FILMOVÝ KLUB –

Jeden z najradikálnejších filmov velikána filmu Federica Felliniho prináša príbeh filmového režiséra Guida Anselmi s dvorným hercom Marcellom Mastroiannim v hlavnej úlohe. Guido sa ocitá v profesionálnej a osobnej kríze. Z tejto situácie ho, zdá sa, nedokážu vymaniť ani nové filmové projekty, no ani krásne ženy. Pod tlakom producenta pripravuje svoj nový film, zatiaľ čo cíti veľkú príťažlivosť  k inteligentnej manželke Luise, k zmyselnej milenke Carle, ale aj ku krásnej mladej herečke Claudii. No ani ony mu nedokážu pomôcť pri hľadaní zmyslu života.

Réžia: Federico Fellini, (8½), uvádza ASFK

Film: Taliansko/Francúzsko// dramatická komédia, 138 min., ČT

vstupné: 3/2,- EUR

 

 

20. - 21. 11. 2014, (štvrtok - piatok), 20.00 h, MP 15

ŽELEZNÉ SRDCE

Železné srdce je silný príbeh šiestich mužov na pozadí druhej svetovej vojny, ktorí sú za každú cenu odhodlaní bojovať až dokonca. Zatiaľ čo sa spojenecká armáda pokúša o finálnu ofenzívu na európskom fronte, seržant Wardaddy (Brad Pitt) sa ujíma velenia tanku M4 Sherman, nazývaného Fury. Tvárou v tvár početnej presile a s nedostatočnou zásobou munície sa Wardaddy vydáva s päťčlennou posádkou na osudnú misiu priamo do pazúrov nepriateľa.

Réžia: David Ayer, (Fury), uvádza ITA Film

Hrajú: Brad Pitt, Shia LaBeouf, Logan Lerman

Film: USA// akčný, dráma, vojnový, 135 min., ČT

vstupné: 4,- EUR

 

 

22. - 23. 11. 2014, sobota - nedeľa), 20.00 h, MP 12

HRY O ŽIVOT: DROZDAJKA – 1. ČASŤ

Katniss Everdeenová prežíva najťažšie obdobie svojho života. Po skončení Hier štvrťstoročia Sídlo zrovnalo so zemou Dvanásty obvod, tisíce ľudí zahynuli a ju prenasleduje pocit viny. Navyše Peeta zostal v rukách nepriateľov. Na čelo odboja sa postavil Trinásty obvod, o ktorého existencii sa dovtedy takmer nič nevedelo. Vojna prináša obete na obidvoch stranách, rozdiely medzi dobrom a zlom sa čoraz viac stierajú. Víťazstvo sa síce prikláňa na stranu rebelov, no koniec je stále v nedohľadne a Katniss pochopí, že zastaviť to môže len ona.

Réžia: Francis Lawrence, (HUNGER GAMES: MOCKINJAY – PART 1), uvádza Forum Film

Film: USA// dobrodružný, akčný, ST

vstupné: 4,- EUR

 

 

26. 11. 2014 (streda), 20.00 h, MP 12

FILMOVÝ KLUB – JIMMY P.

Epický príbeh o pekle vojny, o Indiánoch a o sile priateľstva z dielne úspešného francúzskeho režiséra Arnauda Desplechina.Zvláštny, no na skutočnej udalosti založený príbeh sa odohral po skončení druhej svetovej vojny a inšpiráciou pre tvorcov bola práca etnológa a psychoanalytika Georgesa Devereuxa. Na ranči Browning v štáte Montana žije Jimmy Picard z kmeňa Čiernonožcov s rodinou. Vrátil sa z vojny vo Francúzsku a priniesol si mučivé bolesti hlavy a náhle straty zraku a sluchu. Ako veterána ho odporučia na pokrokovú kliniku v Kansase, ale keďže ani tam neobjavia žiadne zrejmé fyziologické príčiny, prehlásia ho za schizofrenika.

Réžia: Arnaud Desplechin, (Jimmy P. (Psychothérapie d'un Indien des plaines)), uvádza ASFK

Hrajú:  Benicio Del Toro, Mathieu Amalric, Gina McKee

Film: Francúzsko / USA// dráma, 117 min., ČT

vstupné: 3/2,- EUR

 

27. 11. 2014, (štvrtok), 20.00 h,MP 15

LÁSKA ŠIALENÁ

V Berlíne začiatkom 19. storočia mladý nemecký básnik Heinrich túži po romantickej samovražde vo dvojici a neúnavne hľadá spriaznenú ľudskú dušu, ktorá by bola ochotná s ním dobrovoľne ukončiť svoj pozemský život. Je však sklamaný z necitlivosti všetkých ľudí navôkol a keď nedokáže presvedčiť ani svoju sesternicu Mariu, stráca aj tú poslednú nádej. Našťastie však stretáva Henriette, mladú, skromnú a uzavretú manželku obchodníka, trpiacu „chorobou duše“, a zdá sa, že aj iným smrteľným ochorením.

Réžia: Jessica Hausner, (Amour fou), uvádza Film Europe

Hrajú: Birte Schnöink, Christian Friedel, Stephan Grossmann

Film: Rakúsko, Luxembursko, Nemecko // historická komediálna dráma, 96 min., ČT

vstupné: 4,- EUR

 

 

28. 11. 2014, (piatok), 18.00 h – 22.00 h                                                      

SNOW FILM FEST 2014

Tradičný jesenný festival tých najlepších filmov so zimnou tematikou opäť zahŕňa filmy, ktoré boli v minulom roku ocenené na najprestížnejších svetových festivaloch. Vybrané filmy budú určite zaujímavé pre každého milovníka snehu, ľadu a zimných športov.

vstupné: 2,- EUR

 

 

29. - 30. 11. 2014, (sobota - nedeľa), 18.00 h, MP

TUČNIAKY Z MADAGASKARU

Réžia: Eric DarnellSimon J. Smith, (The Penguins of Madagascar), uvádza Barracuda Movie

Film: USA// animovaná rozprávka, 95 min., SD

vstupné: 4,- EUR

 

29. - 30. 11. 2014 (sobota - nedeľa), 20.00 h,  MP 12

ŠÉFOVIA NA ZABITIE 2

Nick (Jason Bateman), Dale (Charlie Day) a Kurt (Jason Sudeikis) majú už plné zuby toho, ako sa musia podlizovať vlastným šéfom, preto sa jedného dňa rozhodnú stať sa svojimi vlastnými pánmi a začnú podnikať na vlastnú päsť. Prefíkaný investor však čoskoro od dohody s nimi upustí a oni sa ocitnú v koncoch ako porazení, zúfalí a bez peňazí. Traja amatérski podnikatelia sa ani teraz nevzdávajú a vymyslia originálny plán: unesú investorovho dospelého syna a požiadajú o výkupné, ktoré by im malo znovu zabezpečiť kontrolu nad ich spoločnosťou.

Réžia: Sean Anders, (Horrible Bosses 2), uvádza Continental Film

Hrajú:  Jason Bateman, Charlie Day, Jason Sudeikis, Jennifer Aniston

Film: USA// komédia, 108 min., ST

vstupné: 4,- EUR

 


Diskusia k článku

Do diskusie zatiaľ neboli pridané žiadne príspevky.

Na pridanie nového príspevku musíte byť zaregistrovaný a prihlásený.Radíme

Polícia posilnila hliadky

Publikované Sala Online, 31.10.2018 - 20:01Polícia posilnila hliadky

Polícia zintenzívnila výkon služby a to nielen v cestnej premávke, ale aj v okolí cintorínov a na frekventovaných m...

V utorok nemusia byť obchody zo zákona zatvorené, niektoré upravili otváracie hodiny

Publikované Sala Online, 29.10.2018 - 18:53

Obchody na Slovensku nemusia byť v utorok, 30. októbra, počas mimoriadneho štátneho sviatku zo zákona zatvorené. Niektoré prevádzky však aj napriek tomu za...

Dokedy vám vyvezú bioodpad?

Publikované Sala Online, 24.10.2018 - 20:21

Pravidelný zber bioodpadu sa začal v marci, odvážať sa bude až do konca novembra. Ak bude počasie záhradkárom priať, zaradíme aj ďalšie zberné termíny...


Zobraziť všetky články →

SalaOnline pre ženy

Začali sa jesenné prázdniny, v niektorých školách sa neučilo už v pondelok

Publikované Sala Online, 31.10.2018 - 18:45Začali sa jesenné prázdniny, v niektorých školách sa neučilo už v pondelok

Školákom sa dnes začali jesenné prázdniny.  Do lavíc sa opäť vrátia v pondelok, 5. novembra. Viaceré školy mali svoje ...

Niekoľko tipov ako neplytvať potravinami

Publikované Sala Online, 21.10.2018 - 17:45

Denne vyhodí každý obyvateľ Slovenska takmer pol kila potravín.   Na celom svete sa vyhodí každ...

Ochráňte svojho škôlkara

Publikované Sala Online, 06.09.2018 - 19:51

Najúčinnejšou prevenciou voči chorobám v škôlkach je dodržiavanie hygienických návykov, očkovan...


Zobraziť všetky články →

Odporúčame

Obľúbení herci a zabávači - ŠOKO, PUCHO a STAŠKO zaimprovizujú v Šali

Publikované Sala Online, 26.09.2018 - 20:58

Traja skvelí herci, komici a zabávači -  Juraj "Šoko" Tabaček, Lukáš "Pucho" Púchovský a Stano Staško miera do Šale, aby...

Juraj „Šoko“ Tabaček, Lukáš „Pucho“ Puchovský a Stano Staško sa predvedú v divadelnej improvizácii. Vyhrajte dve vstupenky originálnu smršť humoru v podaní 3T – Tri tvorivé tvory.

Publikované Sala Online, 07.09.2018 - 20:18

Originálna smršť okamžitého humoru od troch tvorivých tvorov zo Žiliny. Tri tvorivé tvory – 3T alias...

S čipovou kartou ušetríte

Publikované Sala Online, 05.09.2018 - 16:08

Rodiny žiakov základných a študentov stredných škôl môžu vďaka čipovým kartám ARRIVA Nové Zámky...


Zobraziť všetky články →


Anketa

Obľúbené kúpaliská Šaľanov. Ktoré je to vaše?Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Súhlasím Viac informácií